NAVŠTIVTE NÁS NA FACEBOOKU

email: lsvcelka@gmail.com
Aktuality
Od 1. 2. 2020 je provoz lesní školky: po - pá 8:00 - 16:00 hod.
MIKROJESLE

vloženo 14. července 2017
Nyní nově od 1. srpna otevíráme mikrojesle ve Valašském Meziříčí ve spolupráci s městem Valašským Meziříčím jako partnerem.

Mikrojesle jsou koncipovány jako veřejná služba péče o děti, která nabízí pravidelnou profesionální péči o děti od šesti měsíců do čtyř let v kolektivu maximálně 4 dětí. Provoz mikrojeslí je 5 dní v týdnu.

V mikrojeslích se poskytuje individuální výchovná péče o svěřené dítě zaměřená na rozvoj schopností a návyků s ohledem na věk dítěte. Dále se zajišťuje bezpečnost a zdraví dítěte, jeho pobyt na čerstvém vzduchu, spánek v odpovídajícím hygienickém prostředí a osobní hygiena dítěte, včetně případného poskytování první pomoci. Tato péče o dítě je doplňkem péče rodinné, není její náhradou a odpovídá věkovým a individuálním zvláštnostem dítěte.

Podmínkou pro umístění dítěte do jeslí je splnění podmínek projektu, tzn. rodiče pracují, jsou v evidenci ÚP jako žadatelé o zaměstnání nebo jsou OSVČ či studují.

Otevírací doba od 8:00 do 16:30 hod.

Žádost o přijetí do mikrojeslí si mohou rodiče stáhnout na webu, nebo se informovat na telefonu 721 101 526.

Mikrojesle jsou podpořené v rámci projektu ESF v rámci Operačního programu zaměstnanost.
PROMĚŇTE VÁNOČNÍ DÁRKY V DOBRÝ SKUTEK!

Pokud se letos chystáte nakupovat vánoční dárky na internetu – od parfému pro drahou polovičku, přes nový telefon, knihu oblíbeného autora, až po strojek na holení nebo hračky pro děti – můžete jednoduše každý dárek proměnit v dobrý skutek a nám tím opravdu pomoci.

Uděláte to takto:

1. Před nákupem půjdete na www.givt.cz
2. Vyberete naši organizaci a e-shop na kterém chcete nakoupit (v našem případě je volba z roletky "přispívám na": "Lesní škola včelka, z. s.").
3. Nakoupíte, jak jste zvyklí.

To je celé. Nestojí Vás to ani korunu navíc a my dostaneme část peněz z ceny nákupu.
Nakupovat se dá i anonymně, takže pokud nechcete, nemusíte se nikam registrovat.

Řekněte o této možnosti také svým přátelům – ať mohou letos i oni nadělovat dvojnásobnou radost :)

Díky, že na nás myslíte a pomáháte nám!
TÁBOR PRO RODIČE S DĚTMI (vloženo 21. 6. 2016)

Potvrzení o bezinfekčnosti
Přihláška na tábor pro rodiče s dětmi Polana I
Seznam věcí na tábor pro rodiče s dětmi
Tábor pro rodiče s dětmi Polana I

MINITÁBOR PRO DĚTI 4 - 10 LET (vloženo 21. 6. 2016)

Dětský tábor Polana I, II
Potvrzení o bezinfekčnosti dítěte
Přihláška na dětský tábor Polana I, II
Seznam věcí na dětský tábot Polana I, II

PF 2016: zde


V lesní mateřské škole Včelka nerostou děti jako dříví v lese:
Naše nově vzniklá Lesní mateřská škola Včelka ve Valašském Meziříčí netráví čas pouze v lese či zámeckém parku, ale účastní se i rozmanitých kulturních akcí. V měsíci říjnu jsme navštívili Muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm. Tamní program „Za zvířátky na dědinu“ se všem moc líbil. Děti měly možnost nakrmit koníky, prohlédnout si zblízka ovečky, kozla, králíky, husy, slepice i kačeny. Odpovídaly na otázky týkající se zvířat na statku, vyrobily si ovečku z papíru a vlny a vyzkoušely si, jak se v dobách bez techniky česala vlna a jak se dělala vlněná příze. V měsíci listopad jsme se v Muzeu v zámku Kinských ve Valašském Meziříčí účastnili programu „Devatero kvítí“. Zde měly děti možnost si vyzkoušet stará řemesla, jako například vyrobit ruční papír, bylinkové mýdlo či nabatikovat ubrousek. Dozvěděly se, jaké práce se vykovávaly v dobách jejich prababiček a zkusily si ručně pomlít mouku pomocí mlýnských kamenů. Naše děti nejsou pozadu ani s přípravou svačinek. Například sladké trdelníky se nám moc povedly a také dobře chutnaly. Jak na to? Stačí si vyválet z kynutého těsta hada, namotat na klacek a opéct na ohni. Na závěr nezapomenout pocukrovat :-). Mimo tyto aktivní programy jsme již dvakrát navštívili divadlo v Rožnově pod Radhoštěm. Na konci loňského roku jsme se zúčastnili dalších zajímavých akcí, jako například Tradiční zpracování dřeva, Adventní čas, Babiččiny Vánoce a Jednou v roce na Vánoce.


Tvůrčí programy: V měsíci prosinci se každý čtvrtek účastníme tvůrčího programu pro mateřské školy ve valašskomeziříčském Muzeu, těšíme se na:
3.12. „Adventní čas“ v 9.00 hod,
10.12. „Babiččiny Vánoce“ v 8.00 hod a
17.12. „Jednou v roce na Vánoce“ v 11.00 hod.


Mikulášská besídka: Ve čtvrtek 3. 12. od 16.00 hod pořádáme ve Vrtuli (na náměstí nad kavárnou Mamulka) Mikulášskou besídku. Na programu bude vánoční tvoření rodičů s dětmi. Malé občerstvení bude formou švédského stolu, včetně nealka pro děti a vína pro neřidiče :-).


Stavění teepee: V sobotu 29. srpna v 16hod se koná na pozemku dopravního hřiště schůzka dětí a, rodičů a pedagogů, kde se dozvíte potřebné informace a kde také zodpovíme Vaše dotazy, společně také postavíme teepee pro naši školku. Nezapomeňte si s sebou přibalit špekáčky, po úspěšném zvládnutí úkolu se sejdeme u ohně.